Командна гра ІСМівців

 

Щоб не було нудно

2015 рік вніс у життя кафедри різнопланове й активне дозвілля, яке здружує студентів і викладачів, допомагає останнім чути, про що думають і чого бажають спудеї. До активного способу життя колег і студентів заохочує, зокрема завідувач кафедри ІСМ, професор Василь Литвин, який очолив кафедру майже рік тому: "— Коли ми зі студентами зібрались уперше, вони так і сказали: життя на кафедрі нудне, хочеться, щоб було веселіше жити почнімо з чогось. Почали зі шахів, потім продовжили футболом. Раз на місяць я роблю старостат: ми обговорюємо зі студентами різні ідеї. Загалом у цій роботі мені допомагають асистенти Василь Андруник і Андрій Демчук, до слова, відомий спортсмен, член паралімпійської збірної України з фехтування". 

Спортивні батли

У фіналі шахового турніру на першість кафедри, в якому взяло участь 12 команд, зійшлися студенти ( Павло Михайлинин, Михайло Гнап, Юрій Голод із групи КН-17) і викладачі (Василь Литвин, Ярослав Кісь, Василь Андруник, Тетяна Шестакевич). Напружений поєдинок завершився нічийним рахунком, і в капітанському двобої надії колег виправдав Василь Андруник.
А ось „золото“ у змаганнях із міні-футболу вибороли першокурсники (зараз це 2-й курс): студенти з групи КН-17 обійшли 15 команд, зокрема й викладачів кафедри, а також Фізико-механічного інституту ім. Г. Карпенка НАН України, на футбольному полі якого відбувалися матчі (у ФМІ функціонує філія кафедри ІСМ). "У такій грі, як і в майбутній професії, важливо вміти працювати в команді”, зауважує В. Литвин.
Карпати ІСМівці теж підкорюють разом: походи, змагання зі спортивного орієнтування. Викладачі розставили контрольні пункти, а студенти мали їх знайти. Найкраще впорались команди груп СА-41 (капітан Данило Табачишин) та КН-27 (Андрій Ярич), до того ж хлопці з КН-27 у поході в горах були вперше.

На рівних

На кафедрі не бояться мірятись й інтелектом, зокрема на „Що? Де? Коли?“. Так, у весняному студентському турнірі із каверзними запитаннями доцента кафедри Вікторії Висоцької й асистента Тетяни Шестакевич найкраще впорались Brazzers (Владислав і Олександр Михайлишини, Лілія Галіна, Роман Бешлей із тоді ще групи КН-26). У спину переможцям дихала команда „Корінь із трьох“ (КН-45), далі були Lipton (СА-1) та „Єнотом бути непогано“ (КН-27). А цієї осені стартував новий турнір. Студенти, до слова, наразі „обходять“ викладачів. Третьокурсник Андрій Ярич, активний учасник кафедральних заходів, ще „жодного разу не пошкодував, що вступив саме на цю кафедру“: "— Штука в тому, що викладачі, а особливо завідувач кафедри, всіляко заохочують студентів до різних заходів. Окрім спортивних змагань, „Що? Де? Коли?“, кілька студентів ще й працюють над кафедральним радіо, ініціювали КіберКлуб. На мою думку, це все дуууже круто! Студенти не тільки краще знайомляться між собою, а й зближуються з викладачами, які стають схожими на „звичайних людей“, із такими ж, як у студентів, зацікавленнями. Навчання — це добре, але треба й поза ним чимось корисним займатися. Краще хай у пам’яті залишиться похід у гори та байки з викладачем біля вогнища, ніж те, як ти не міг здати йому лабу…
Тому різні активності на кафедрі — величезний плюс і для викладачів, які їх організовують, і для студентів, які беруть у них участь. Інколи, до речі, й студенти організовують заходи (як „Що? Де? Коли?“) для викладачів — і ті змагаються з усіма на рівних".

В онлайн

Ще один проект комп’ютерників — онлайн-радіо Ismlife. „Ідея — наша,  реалізація — студентів“, каже завідувач кафедри. Студенти ініціативу  підтримали, кажуть, радіо для них — це цікаво, хтось навіть зголошувався ведучим бути! Тестовий запуск відбувся навесні, а недавно купили мікрофон, навушники. Зараз за адресою http://radio.bitbuz.in.ua/ можна слухати музику —„без мови окупанта й без попси“, як кажуть ІСМівці. У плей-листі — добрі й улюблені для багатьох Nirvana, Deep Purple, The Cranberries, The Rolling Stones, Linkin Park, Budka Suflera, „ВВ“, „Океан Ельзи“, „Мертвий Півень“, Марічка Бурмака, ін.
Студенти КН-37 Тарас Буклів і Василь Петрук займаються технічною складовою — контентом сайту, мобільними додатками для підтримки радіо на різних платформах. Василь, який розробив Android-додаток, каже: "— Сайт для радіо — нешаблонний проект. Ми багато чого не знаємо, тому робимо різні помилки, і самі маємо зрозуміти, як їх виправляти. Але бажання кинути цю справу нема. Ми — на кінцевій стадії розробки, і технічно практично готові до запуску повноцінного мовлення, але наразі бракує ще відповідних умов (приміщення з аудіоізоляцією), також людей, які могли б бути ведучими, готувати передачі. Наразі зголосилися журналісти із ЛНУ ім. І. Франка. 

Якщо все піде добре, то на Ismlife можна буде почути щось цікавеньке про ІТ та сучасну українську культуру (письменників, гурти). Профорієнтаційний акцент доречний, бо, за словами Василя Литвина, аналіз аудиторії засвідчив, що радіо слухає чимало школярів, на яких вийшли через соцмережі. Цікаво, що на сайт заходять і з Європи та навіть Америки.

ДолученняРозмір
PDF icon Журнал "Аудиторія" (ст. 10 - 11)2.77 МБ